Search
Close this search box.

Cebu Şehri

Cebu ŞehriFilipinler takım adalarının merkezinde yer alan , turistlerin ilgisini oldukça çekmektedir.

Cebu şehri sizlere, köklü tarihi, kültürü ve misafirperver insanlarıyla güzel bir gezi deneyimi sunmaktadır. Doğa harikalarıyla da sizleri kendine hayran bırakacak bir şehirdir. Yemyeşil ormanları, eşsiz güzellikteki plajları ve berrak sularıyla pek çok aktivite imkanı sunmaktadır.

Cebu Şehri Ziyareti İçin Gereken Bilgiler:

Vize: 30 günden fazla kalmayı planlamıyorsanız vize almanıza gerek yok demektir.

İklim: Kasım ve Şubat aylarında genellikle serindir. Mart ve Haziran aylarında ise sıcaklık ve kuruluğuyla bilinmektedir. Temmuz ve Ekim aylarında ise sıcak ve çoğunlukla yağışlı bir iklim hakimdir. Sıcaklık yıl boyu 24 ila 32 dereceleri arasında değişiklik göstermektedir.

Para Birimi: Filipin Pesosu geçerlidir.

Su: Genellikle kapalı suları tercih etmelisiniz.

Cebu şehri gece hayatı, adrenalin dolu aktiviteleri ve kültürüyle oldukça ünlüdür. Çeşitli festivallere de ev sahipliği yapmasından dolayı asla sıkılmaya fırsat bulamayacağınız, sıcacık ve size büyüleyecek bir şehirdir.

Cebu Şehri Turistik Yerler

Macellan Haçı

Burası Hristiyanlığın Filipinler’de sembolik olarak tanıtıldığı yerdir.

Fort San Pedro

Ülkedeki en küçük ve en eski burç kalesi olarak bilinmektedir. İspanyolların yerleşim yeri olarak bilinir.

Macellan İşareti

Bu işaret, Macellan’ın Mactan Adası kabilelerini boyun eğdirip hristiyan olmaya zorladığında öldürüldüğü yeri işaretlemektedir.

Lapulapu Anıtı

Mactan Adası şefinin İspanyol fatihine karşı cesaretini ve gücünü gösteren anıttır.

Colon Caddesi

Filipinler’in en eski ve hareketli, merkezi caddesidir. Adını Christopher Columbus’tan almıştır.

San Carlos Üniversitesi

Filipinler’in en eski okuludur.

Cebu’da Yer Alan Adalar

Malapascua Adası

Malapascua Adası Cebu’nun kuzeydoğu tarafında yer almaktadır. Berrak sularıyla dalış için mükemmel sulara ve eşsiz plajlara sahiptir. Pek çok sayıda deniz canlısını görebilirsiniz. Özellikle köpekbalığı dalış noktaları arasında en çok tercih edilen bölgedir.

Badian Adası

Cebu şehrine üç saat uzaklıktaki bu ada pek çok deniz canlısı, masmavi denizi, pırıl pırıl plajları ve eşsiz doğa güzellikleriyle sizleri büyüleyecek bir yerdir.

Olango Adası

Bu ada mükemmel bir kuş gözlemci cennetidir. Ülkedeki en büyük göçmen kuş yoğunluğu destekleme bölgesidir.

Moalboal

Bu adada tüplü dalış için eşsiz yerler bulacaksınız. Beyaz kumlu eşsiz plajlarıyla sizleri adeta büyüleyecek. Mercanlar, süngerler, anemonlar ve eşsiz güzellikteki resif balıklarıyla harika bir dalış deneyimi sizleri bekliyor.

Argao

Filipinler’deki en ilginç yerlerden biri olan Argao, İspanyol ve erken Amerikan izleri taşımaktadır. Ayrıca beyaz kumlu plajları ve karışık mağara sistemleriyle harika bir doğa yapısına sahiptir.

Bantayan Adası

Bantayan Adası, Filipinler’deki en çekici yer olarak bilinmektedir. Temizliği ve ferahlığı ile ünlüdür. Beyaz kumlu plajları ve eşsiz güzellikteki masmavi berrak sularıyla insanları adeta büyülemektedir. Doğal dengesi kesinlikle bozulmamıştır.

Camotes Adaları

Cebu’nun parçası olan Camotes, dört adadan oluşan bir gruptur. Camotes Adası’nda hala İspanyol dönemine ait arkeolojik buluntular ortaya çıkmaktadır. Doğal havuzlar, eşsiz plajlar, şelaleler ve güzel bir göle ev sahipliği yapmaktadır.

Cebu Çevresinde ki Turistik Yerler

Malapascua Adası

Malapascua Adası Cebu’nun kuzeydoğu ucunda yer alan Malapascua Adası, dalış, yüzme ve şnorkelli yüzme için mükemmel kristal berraklığında sulara sahip parlak beyaz kumlu plajlarla çevrilidir. Ada, Filipinler’deki en iyi köpekbalığı dalış noktalarından biri olarak bilinir ve Beyaz Uçlar, Siyah Uçlar, Bambu, Hemşire, Kedi, Çekiçbaşlar ve muhteşem ancak nadir Thresher köpekbalıkları gibi çok sayıda türü kendine çeker. Malapascua’daki Monad Shoal, muhteşem kuyruğu gövdesi kadar uzayan Harmancıların günlük olarak yakından izlenebildiği dünyada bilinen tek yerdir.

BADIAN ADASI

Badian Adasıda, Cebu Şehri’ne 3 saat uzaklıktadır ve beyaz kumlu plajı, tatil köyü aktiviteleri, spa uygulamaları, güzel mercan resifleri ile ünlü masmavi lagünü ve nefes kesen doğal güzelliklerin diğer noktalarına sahiptir.

Olango Yaban Hayatı Koruma Alanı Olango Adası, ülkede şimdiye kadar bulunan en büyük göçmen kuş yoğunluğunu desteklemektedir. Göç, kuşların Sibirya, Kuzey Çin ve Japonya’daki üreme yerlerinden başlar. Olango Adası, büyük bir yakıt ikmali istasyonu ve aşırı kışlama alanı olarak kullanılıyor ve bu da onu mükemmel bir kuş gözlemci cenneti yapıyor.

Carcar şehri Cebu şehrinin yaklaşık 40 kilometre güneyinde yer alan Carcar, büyük antika konutlar, karmaşık dantelli ahşap işçiliği ile dekore edilmiş ilginç evler, heybetli bir kasaba plazası ve St. İskenderiye.

Moalboal Cebu şehrinin 89 kilometre güneybatısında yer alan bu ada, kısa beyaz kumlu plajlar ve tüplü dalış için zengin deniz yaşamı sunmaktadır. Pescador Adası çevresindeki su, mükemmel bir dalış alanı olarak dikkate değerdir. Panagsama Plajı’ndan (Moalboal’a 2,5 km uzaklıkta) mercanların, anemonların, süngerlerin ve parlak renkli resif balıklarının olağanüstü manzarasına dalabilirsiniz.

Mactan Adası

Sumilon Cebu’nun güneydoğu ucunda yer alan Sumilon, tüm meraklıları için favori bir dalış ortamıdır. Ülkenin ilk deniz rezervi olarak adlandırılan Sumilon Adası, gerçekten eşsiz bir dalış deneyimi yaşatmayı garanti eden yüzlerce deniz florası ve fauna türünün bir hazinesidir. Parıldayan berrak mavi sularının altında büyük mercan oluşumları çiçek açar ve onu bölgenin en muhteşem su yaşamından biri için üreme ön planı yapar.

Argao

Eyaletteki en ilginç yerlerden biri olan Argao, İspanyol ve erken Amerikan etkilerinin belirgin izlerine sahiptir. Aynı zamanda, bozulmamış beyaz kumlu plajlardan karmaşık mağara sistemlerine kadar doğal cazibe merkezlerinin payıyla da kutsanmıştır.

Danao

Danao Şehri, Camotes adalar grubunu Cebu anakarasına bağlayan büyük bir limandır. Bu nedenle, balıkçılık endüstrisi Danao’da çok canlı. Burada, yerel balıkçılar dinlenirken, gündüzleri şehrin kıyılarında sıralanan rengarenk balıkçı tekneleri bulunur. Yakın bölgelerdeki kömür madenciliği ve diğer endüstriler nedeniyle Danao, “Cebu’nun Sanayi Merkezi” olarak da bilinir.

Bantayan Adası

Bantayan, ülkedeki en çekici turistik yerlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bantayan, Cebu’nun kuzeybatı kıyısındaki muhteşem küçük bir adadır ve dinginliği ve temizliği ile ünlüdür. İnce beyaz kumlu plajları ve berrak mavi suları, hem turistler hem de yerliler için sürekli bir cazibe merkezidir ve büyük ticarileştirme ve geliştirmeden kaçınmıştır.

Camotes Adaları

Camotes, Cebu eyaletinin bir parçası olan dört adadan oluşan bir gruptur. Halkı, denizin taşıdığı bir medeniyet ve tarih kokteylinden ortaya çıktı. Camotes hala İspanyol dönemine ait arkeolojik buluntular ortaya çıkarıyor. İlgi çekici yerler arasında fevkalade güzel plajlar, doğal havuzlar, şelaleler ve bir göl bulunmaktadır.

Oslob

Cebu Şehrinden iki buçuk saatlik kara yolculuğu, Oslob şehridir. Balina Köpekbalıklarının düzenli olarak toplandığı popüler bir bölgedir. Gezginler ya bir otobüse binebilir ya da şehir merkezine özel kiralama yapabilir ve her bütçeye uygun uygun konaklama bulabilirler.

KURS ADIDERS TÜRÜ
Hızlı ESL4 Birebir Ders, 1 Grup Dersi, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
Yoğun ESL6 Birebir Ders, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
IELTSÖn IELTS, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
IELTS Garanti4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
8 Haftalık ÇalışmaTatil Hazırlığı, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi
Genç ESL6 Birebir Ders
Hafif ESL4 Birebir Ders