Search
Close this search box.

Amerika Dil Okulu

amerika dil okulu

Amerika dil okulu, İngilizce dil yeterliliklerini güçlendirmek ve kültürel yeterliliklerini geliştirmek isteyen uluslararası kökenli öğrencilere, akademisyenlere ve kişilere yoğun İngilizce eğitimi sağlar. Her yıl yüzlerce kişi Amerika’da dil öğrenmenin planlarını yapıyor. Siz de bu kişilerden biri olmaya ne dersiniz? Burada ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmenizin yanı sıra kültürünüzü de geliştirmeniz mümkün olacak. Yeni arkadaşlıklar edinerek dil pratiğinizi geliştirip eğlenceli anılar biriktirebilirsiniz. Kendine güvenen ve gerçekten bu dili öğrenmek isteyen her yaştan birey için en iyi eğitim bu okullarda sağlanıyor.

 

Amerika dil okulu, İngilizce öğrenmek isteyenlerin eğitim aldığı tüm dil okullarını kapsar. Bir dil okulundaki sınıflar genellikle, öğrencilerin seviyelerine göre farklı içeriklerde dil eğitimi imkânı sunmaktadır. Bu tür okullarda dil öğrenimi, genellikle örgün eğitimi veya mevcut bir yabancı dil bilgisini kapsar. Siz de eğitimini güçlendirmeyi ve yeni bir dil öğrenmeyi planlayarak Amerika’ya gelebilirsiniz. Burada Amerika’da dil okuluna gidip çalışmak da harika bir fikir olabilir. İyi derece dil öğrenip burada rahatlıkla kalabilir ve iş bularak yaşamınızı rahatlıkla sürdürebilirsiniz. İlk adımı atmak için siz de harekete geçin! Kendinize en uygun dil programını seçerek bizlerden programlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Amerika Dil Okulu Fiyatları

Amerika’da dil okulu fiyatları, burada eğitim görmeyi amaçlayan kişiler için merak konusudur. Dil kursu fiyatları sınıf seviyesi, okunacak dil kursunun süresi ve diğer giderler belirlemektedir. Amerika dil okulu yaş sınırı bulunmuyor. Dil okulunuzdan fiyat almak için danışman firmalardan destek alabileceğiniz gibi okulun resmî web sitesinden de fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Genel olarak dik okulu fiyatları haricinde barınma, yeme içme ve sosyal aktiviteler için de bir bütçe hesabı yapmanızda fayda olacaktır. Belki de hayatınızda aldığınız en önemli ve faydalı karar, Amerika’da dil kursuna gitmeniz olabilir.

amerika dil okulu fiyatları
amerika dil okulu fiyatları

Amerika’da dil okulu fiyatları, kayıt yaptırmayı düşündüğünüz dil okulu eğitim sistemi ve saatine göre farklılık gösterebiliyor. Burada sizlere sunulan en güzel avantaj da kendinize uygun programı tercih edebilme özgürlüğünüzdür. Tüm gün dil eğitimi alabileceğiniz gibi yarı zamanlı dil eğitimi veren okullarda da eğitim görmeyi tercih edebilirsiniz. Amerika dil okulu fiyatları için sizlere danışmanlık vermekten mutluluk duyuyoruz.

Amerika Dil Okulu Şartları

Her yıl yüzlerce kişinin dil öğrenip kendi geliştirmek için tercih ettiği Amerika dil okulu şartları, her yıl resmî web sitelerinde açıklanmaktadır. Buradan takip edebileceğiniz gibi danışman firmalardan da bu konu hakkında hizmet almanız mümkündür.

amerika dil okulu şartları
amerika dil okulu şartları

Amerika dil okulu başvuruları için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmuyor. Dil öğrenmek için Amerika’yı tercih eden her yaştan kişi başvuru şartlarını yerine getirerek burada rahatlıkla eğitim alabiliyor.  Amerika’da dil okulu şartları ve başvuru evrakları şu şekilde sıralanabilir;

  • Tercih edilen dil okulunun ücretinin ödendiğini belgeleyen banka dekontu,
  • Dil okulu başvuru evrakları,
  • Pasaportunuzun fotokopisi
  • Varsa sponsor mektubunuz.

Bu evrakları tamamlayarak başvurabilirsiniz. Başvuru şartları için gerekli evraklar toplanmalı ve doğru bir şekilde beyan edilmelidir. Sizler de Amerika dil okulu şartları konusunda kendinizi uygun buluyorsanız muhakkak başvurmalı ve dil eğitimi almanın ilk adımlarını atmalısınız.

Amerika Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika’da dil kursu eğitimi alabilmeniz için buraya ait vize koşullarını yerine getirmeniz gerekiyor. Amerika’da eğitim almak, sonrasında burada kalmak ve çalışmak için vize almalısınız. Öğrencilerin dil kursu eğitimleri alabilmesi için F-vizesi almaları gerekiyor.

amerika dil okulu vize
amerika dil okulu vize

Amerika da dil okuluna başvurunuz kabul olduktan sonra, dil eğitim programına kabul edildiğinize dair size I-20 isminde bir evrak gönderiliyor. Sizler de bu evrağı ve DS- 160 formunu doldurup öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için gerekli olan bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Nüfus cüzdanınızın bir kopyası
  • Pasaportunuz
  • 2 tane yeni biyometrik vesikalık
  • Adres ve aile bilgilerinizin yer aldığı nüfus kaydınız
  • Online doldurulan DS-160 formu
  • Kabul edildiğiniz evraklarınız ve dil okulu ödeme dekontunuz.

Bu evrakları tamamlayarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Beyan edilen bilgilerin doğruluğu ve eksiksiz olması, vizenizi kısa sürede almanız için oldukça avantajlıdır. Konsolosluk sizleri ilk hafta içerisinde mülakata çağırarak soru soracaktır. Amerika dil okulu vize görüşmesinde sorulan sorular genellikle kültürel ve sizle alakalı sorulardır. Bunlardan başarılı bir şekilde geçmeniz durumunda kısa sürede vizenizi almanız mümkündür.

Filipinler'de İngilizce Öğrenmek Artık Çok Kolay. Filipinler Dil Okulu İle Hem Ucuz Hem de Kaliteli Anadili İngilizce Olan Bir Ülke de Muazzam Bir Yurtdışı Dil Okulu Deneyimi Yaşamanın Tam Sırası ;
Şimdi Tıkla: https://filipinlerdilokulu.com

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Gönderiler
KURS ADIDERS TÜRÜ
Hızlı ESL4 Birebir Ders, 1 Grup Dersi, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
Yoğun ESL6 Birebir Ders, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
IELTSÖn IELTS, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
IELTS Garanti4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
8 Haftalık ÇalışmaTatil Hazırlığı, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi
Genç ESL6 Birebir Ders
Hafif ESL4 Birebir Ders