Search
Close this search box.

Filipinler Hakkında

Filipinler Nerede?

Filipinler’de dil okuluna gitmeden önce gideceğiniz ülkenin yerini öğrenmek ister misiniz? O zaman haydi gelin bu güzel ülkenin yerini hep birlikte öğrenelim. Filipinler konumlanışı açısından bir Güneydoğu Asya devleti olarak bilinmektedir. Filipinler’in sahip olduğu tam tamına 7.641 tane ada ve adacık mevcuttur. Filipinler’in komşu olduğu ülkeler ise kuzeyde Tayvan, Çin, batıda ise Vietnam’dır. Filipinler’in yerinin oldukça ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle doğa harikalarıyla çevrili olması ve ada ülkesi oluşu oldukça dikkat çekmektedir.

Filipinler Nasıl Bir Ülke?

Filipinler doğal yaşamın büyüleyici olduğu bir adalar ülkesidir. Doğa harikaları, pek çok çeşit hayvanı ve çeşitli endemik türleriyle oldukça ilginç bir coğrafi yapıya sahiptir. 300.000 kilometrelik bir alanı kapsayan Filipinler adaları ve adacıklarıyla sıcacık, samimi bir ülkedir. Nüfusu ise 100 milyonun üzerinde olmasıyla adından oldukça söz ettiren kalabalık ülkeler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Yaşam standardı olarak oldukça iyi bir konuma sahiptir. İşsizlik oranları düşük bir seyirde ilerlemektedir. Birbirinden güzel ve büyüleyici okyanuslarından toplanan inciler, Filipinler için oldukça önemlidir.

Filipinler’in Kültürü

Filipin halkı oldukça cana yakın, misafirperver ve samimi olarak bilinirler. Ülkelerine gelen insanlara her zaman sıcakkanlı bir şekilde yaklaşarak misafirperverliklerini gösterirler. Ülkenin her bölgesinde farklı ve çeşitli diller konuşuluyor olsa bile kendinizi rahat bir şekilde ifade edebilirsiniz. Filipinler halkı sizi saygı ve sevgiyle karşılayacaktır. Kendinizi oldukça rahat ve kendi ülkenizde gibi hissedebilirsiniz.

Filipinler’de Gezilecek Yerler

Filipinler birbirinden güzel ve eşsiz doğa harikalarına sahiptir. Özellikle adaları, denizleri ve plajlarıyla tam bir doğa harikası olan ülkede sayısız plaj, ada ve deniz mevcuttur. Çeşitli müzeleri, tarihi yerleri ve sanat eserlerinin sergilendiği önemli sergileri mevcuttur. Ülkenin adaları ve plajlarında oldukça eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Tarihi mekanlarda ise ülkenin kültürüne ve tarihine dair oldukça önemli bilgiler edinebilirsiniz.

Filipinler’in Yemek Kültürü

Filipin mutfağında sarımsak, zencefil ve soğan kullanımı oldukça fazladır. Filipin halkı pek çok ülkenin mutfak kültüründen etkilenmiştir. Özellikle Hint, Çin, Malezya, Avrupa, Amerika ve İspanyol mutfaklarından esinlendiklerini söyleyebiliriz. Elle yemek yemek ülkenin bazı bölgelerinde oldukça yaygındır. Filipinliler elle yemek yemenin, yemeğin lezzetini arttırdığına inanmaktadırlar. Yemeğin yanında mutlaka pilav servis ederler.

Filipinler’in Para Birimi ve Yaşam Standardı

Filipinler’in resmi para birimi Filipin Pesosu’dur. Filipinler’de yaşam standardı iyi durumdadır. Güvenliği, iş olanağı, huzurlu bir yaşam sürme avantajı, konaklaması, ulaşımı, yemek fiyatları ve eğlence sektörü oldukça makul durumdadır. Dil okulu için veya turistik bir gezi amacıyla Filipinler’i rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Özellikle maddi anlamda kendinizi strese sokmadan rahat bir süreç geçirmek istiyorsanız bu konuda Filipinler doğru tercih olacaktır.

Filipinler’in Plajları

Filipinler, denizi, doğa harikaları ve plajlarıyla ünlü bir ülkedir. Birbirinden güzel, ihtişamlı plajlarıyla pek çok turistin gözde tatil mekanıdır. Dil okullarının başarılı olmasından dolayı ise pek çok öğrencinin gitmek istediği ve hem dilini geliştirip hem de doğa güzellikleriyle zamanını dolu dolu geçirmek istediği bir ülkedir. Filipinler’in pek çok plajı mevcuttur. Fakat aralarından en gözde olanlarını şu şekilde sıralayabiliriz: Alona Plajı, Beyaz Sahil, Buena Suerte Plajı, Saud Plajı. Bu plajlar Filipinler’in cennet gibi plajlarından sadece birkaçı olmakla birlikte oldukça rağbet gören plajlardır.

KURS ADIDERS TÜRÜ
Hızlı ESL4 Birebir Ders, 1 Grup Dersi, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
Yoğun ESL6 Birebir Ders, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
IELTSÖn IELTS, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
IELTS Garanti4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
8 Haftalık ÇalışmaTatil Hazırlığı, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi
Genç ESL6 Birebir Ders
Hafif ESL4 Birebir Ders