Search
Close this search box.

Filipinler

Filipinler’de dil okuluna gitmeden önce gideceğiniz ülkenin yerini öğrenmek ister misiniz? O zaman haydi gelin bu güzel ülkenin yerini hep birlikte öğrenelim.

Filipinler

Filipinler Güneydoğu Asya'da yer alır ve 7.641 adadan oluşur. Doğal güzellikleri ve sıcak insanlarıyla ünlüdür. 100 milyondan fazla nüfusu ve çeşitli kültürel zenginlikleri vardır. Adalarında muhteşem doğa harikaları ve tarihi mekanlar bulunur.

Filipinler’de dil okuluna gitmeden önce gideceğiniz ülkenin yerini öğrenmek ister misiniz? O zaman haydi gelin bu güzel ülkenin yerini hep birlikte öğrenelim. Filipinler konumlanışı açısından bir Güneydoğu Asya devleti olarak bilinmektedir. Filipinler’in sahip olduğu tam tamına 7.641 tane ada ve adacık mevcuttur. Filipinler’in komşu olduğu ülkeler ise kuzeyde Tayvan, Çin, batıda ise Vietnam’dır. Filipinler’in yerinin oldukça ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle doğa harikalarıyla çevrili olması ve ada ülkesi oluşu oldukça dikkat çekmektedir.

Filipinler doğal yaşamın büyüleyici olduğu bir adalar ülkesidir. Doğa harikaları, pek çok çeşit hayvanı ve çeşitli endemik türleriyle oldukça ilginç bir coğrafi yapıya sahiptir. 300.000 kilometrelik bir alanı kapsayan Filipinler adaları ve adacıklarıyla sıcacık, samimi bir ülkedir. Nüfusu ise 100 milyonun üzerinde olmasıyla adından oldukça söz ettiren kalabalık ülkeler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Yaşam standardı olarak oldukça iyi bir konuma sahiptir. İşsizlik oranları düşük bir seyirde ilerlemektedir. Birbirinden güzel ve büyüleyici okyanuslarından toplanan inciler, Filipinler için oldukça önemlidir.

Filipin halkı oldukça cana yakın, misafirperver ve samimi olarak bilinirler. Ülkelerine gelen insanlara her zaman sıcakkanlı bir şekilde yaklaşarak misafirperverliklerini gösterirler. Ülkenin her bölgesinde farklı ve çeşitli diller konuşuluyor olsa bile kendinizi rahat bir şekilde ifade edebilirsiniz. Filipinler halkı sizi saygı ve sevgiyle karşılayacaktır. Kendinizi oldukça rahat ve kendi ülkenizde gibi hissedebilirsiniz.
Filipinler birbirinden güzel ve eşsiz doğa harikalarına sahiptir. Özellikle adaları, denizleri ve plajlarıyla tam bir doğa harikası olan ülkede sayısız plaj, ada ve deniz mevcuttur. Çeşitli müzeleri, tarihi yerleri ve sanat eserlerinin sergilendiği önemli sergileri mevcuttur. Ülkenin adaları ve plajlarında oldukça eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Tarihi mekanlarda ise ülkenin kültürüne ve tarihine dair oldukça önemli bilgiler edinebilirsiniz.
Filipin mutfağında sarımsak, zencefil ve soğan kullanımı oldukça fazladır. Filipin halkı pek çok ülkenin mutfak kültüründen etkilenmiştir. Özellikle Hint, Çin, Malezya, Avrupa, Amerika ve İspanyol mutfaklarından esinlendiklerini söyleyebiliriz. Elle yemek yemek ülkenin bazı bölgelerinde oldukça yaygındır. Filipinliler elle yemek yemenin, yemeğin lezzetini arttırdığına inanmaktadırlar. Yemeğin yanında mutlaka pilav servis ederler.
Filipinler’in resmi para birimi Filipin Pesosu’dur. Filipinler’de yaşam standardı iyi durumdadır. Güvenliği, iş olanağı, huzurlu bir yaşam sürme avantajı, konaklaması, ulaşımı, yemek fiyatları ve eğlence sektörü oldukça makul durumdadır. Dil okulu için veya turistik bir gezi amacıyla Filipinler’i rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Özellikle maddi anlamda kendinizi strese sokmadan rahat bir süreç geçirmek istiyorsanız bu konuda Filipinler doğru tercih olacaktır.
Filipinler, denizi, doğa harikaları ve plajlarıyla ünlü bir ülkedir. Birbirinden güzel, ihtişamlı plajlarıyla pek çok turistin gözde tatil mekanıdır. Dil okullarının başarılı olmasından dolayı ise pek çok öğrencinin gitmek istediği ve hem dilini geliştirip hem de doğa güzellikleriyle zamanını dolu dolu geçirmek istediği bir ülkedir. Filipinler’in pek çok plajı mevcuttur. Fakat aralarından en gözde olanlarını şu şekilde sıralayabiliriz: Alona Plajı, Beyaz Sahil, Buena Suerte Plajı, Saud Plajı. Bu plajlar Filipinler’in cennet gibi plajlarından sadece birkaçı olmakla birlikte oldukça rağbet gören plajlardır.

Filipinler Bohol Adası

Filipinler Bohol Adası hem plajları hem denizi hem de doğa harikası yerlere sahip oluşuyla Filipinler’in önemli adalarından biridir. Bohol Adası Filipinler’in güneyinde yer alan ülkenin en büyük onuncu adasıdır.

Filipinler Bohol Adası hem plajları hem denizi hem de doğa harikası yerlere sahip oluşuyla Filipinler’in önemli adalarından biridir. Bohol Adası Filipinler’in güneyinde yer alan ülkenin en büyük onuncu adasıdır. Bohol Adası’nın şehir merkezi Tagbilaran bölgesidir ve eşsiz plajların bulunduğu Panglao Adası’na sahiptir. Bohol Tropikal bir ada olarak tarihi yerlere, beyaz kumlu eşsiz plajlara, ve meşhur Çikolata Tepeleri’ne sahip bir adadır. Filipin halkının samimi olması ve İngilizce’nin ikinci anadil olarak konuşulması kendinizi yabancı hissetmenizi engelleyecektir.
Türk vatandaşları 30 günlük bir vize muafiyetine sahiptir. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ise turist vizesinden faydalanarak aylık olarak vizelerini yenileyebilmektedirler. Ulaşım şehirlerarası olarak genellikle uçakla ve feribotlarla sağlanmaktadır. Fakat şehiriçi ulaşımda genelde taksiler, motor taksiler, jeepneyler ve otobüsler kullanılmaktadır.
Bohol Adası’nda en çok tüketilen ürünün pirinç pilavı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Bohol Adası tarlalarında özellikle pirinç üretimi yapılmaktadır. Et olarak çoğunlukla domuz eti tüketilmektedir. Filipinler’de her yemeğin yanında mutlaka pilav bulunur. Ayrıca pilavın sınırsız olduğu restaurantlar da mevcuttur.
Bohol Adası’nda uygun fiyatlara apartlarda ve otellerde konaklama fırsatı elde edebilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan standard biro da kiralayabilir veya uygun fiyatlı bir hostelde hazır kahvaltının ve deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Şehir merkezindeki oteller ve apartlar sizin işinize yarayacaktır.

Daha rahat ve hızlı gezebilmek, daha çok yer görebilmek için motor kiralamayı düşünebilirsiniz. Gezilecek bazı yerleri sizler için derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

  • Hinagdanan Cave
  • White Beach
  • Alona Beach
  • Blood Compact
  • Baclayon Church
  • Cohocolate Hills
  • Loboc River Cruise
  • Phyton and Butterfly Sanctuary

Bohol’da meşhur Filipin Masajı deneyimini tatmanızı öneririz. Tüplü dalış, eşsiz ormanlarda trekking, dağ tırmanışı, gün doğumu ve batımını izlemek, Çikolata Tepeleri ziyareti vb. aktiviteler size oldukça iyi gelecektir. Adrenalin içeren sporlarla ilgilenmek isterseniz alanında uzman ekiplerle çeşitli aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda gece hayatı Cebu kadar aktif olmasa da “Happy Hour” sayesinde belli bir saate kadar alkolünüzün ikincisi bedava olmaktadır.

Filipinler Bohol Adası

Filipinler'in merkezinde yer alan Bohol Adası, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve eşsiz kültürel mirasıyla tanınır. Ünlü Chocolate Hills gibi eşsiz doğal oluşumlarla kaplıdır. Tarsier olarak bilinen dünyanın en küçük primatlarına ev sahipliği yapar.

filipinler dil okulu

Cebu Şehri, Filipinler'in merkezinde yer alan ve önemli bir ticaret ve kültürel merkezdir. Zengin tarihi ve kültürel mirasıyla bilinir. İspanyol kolonyal döneminden kalma tarihi yapılar ve kiliseler, şehrin karakteristik özelliklerindendir

Cebu Şehri

Cebu'nun etrafındaki sular, muhteşem mercan resifleri ve tropikal deniz yaşamı ile ünlüdür. Turistler için cazip plajlar, dalış ve su altı sporları için mükemmel fırsatlar sunar.

Vize: 30 günden fazla kalmayı planlamıyorsanız vize almanıza gerek yok demektir.

İklim: Kasım ve Şubat aylarında genellikle serindir. Mart ve Haziran aylarında ise sıcaklık ve kuruluğuyla bilinmektedir. Temmuz ve Ekim aylarında ise sıcak ve çoğunlukla yağışlı bir iklim hakimdir. Sıcaklık yıl boyu 24 ila 32 dereceleri arasında değişiklik göstermektedir.

Para Birimi: Filipin Pesosu geçerlidir.

Su: Genellikle kapalı suları tercih etmelisiniz.

Cebu şehri gece hayatı, adrenalin dolu aktiviteleri ve kültürüyle oldukça ünlüdür. Çeşitli festivallere de ev sahipliği yapmasından dolayı asla sıkılmaya fırsat bulamayacağınız, sıcacık ve size büyüleyecek bir şehirdir.

Macellan Haçı

Burası Hristiyanlığın Filipinler’de sembolik olarak tanıtıldığı yerdir.

Fort San Pedro

Ülkedeki en küçük ve en eski burç kalesi olarak bilinmektedir. İspanyolların yerleşim yeri olarak bilinir.

Macellan İşareti

Bu işaret, Macellan’ın Mactan Adası kabilelerini boyun eğdirip hristiyan olmaya zorladığında öldürüldüğü yeri işaretlemektedir.

Lapulapu Anıtı

Mactan Adası şefinin İspanyol fatihine karşı cesaretini ve gücünü gösteren anıttır.

Colon Caddesi

Filipinler’in en eski ve hareketli, merkezi caddesidir. Adını Christopher Columbus’tan almıştır.

San Carlos Üniversitesi

Filipinler’in en eski okuludur.

Malapascua Adası

Malapascua Adası Cebu’nun kuzeydoğu tarafında yer almaktadır. Berrak sularıyla dalış için mükemmel sulara ve eşsiz plajlara sahiptir. Pek çok sayıda deniz canlısını görebilirsiniz. Özellikle köpekbalığı dalış noktaları arasında en çok tercih edilen bölgedir.

Badian Adası

Cebu şehrine üç saat uzaklıktaki bu ada pek çok deniz canlısı, masmavi denizi, pırıl pırıl plajları ve eşsiz doğa güzellikleriyle sizleri büyüleyecek bir yerdir.

Olango Adası

Bu ada mükemmel bir kuş gözlemci cennetidir. Ülkedeki en büyük göçmen kuş yoğunluğu destekleme bölgesidir.

Moalboal

Bu adada tüplü dalış için eşsiz yerler bulacaksınız. Beyaz kumlu eşsiz plajlarıyla sizleri adeta büyüleyecek. Mercanlar, süngerler, anemonlar ve eşsiz güzellikteki resif balıklarıyla harika bir dalış deneyimi sizleri bekliyor.

Argao

Filipinler’deki en ilginç yerlerden biri olan Argao, İspanyol ve erken Amerikan izleri taşımaktadır. Ayrıca beyaz kumlu plajları ve karışık mağara sistemleriyle harika bir doğa yapısına sahiptir.

Bantayan Adası

Bantayan Adası, Filipinler’deki en çekici yer olarak bilinmektedir. Temizliği ve ferahlığı ile ünlüdür. Beyaz kumlu plajları ve eşsiz güzellikteki masmavi berrak sularıyla insanları adeta büyülemektedir. Doğal dengesi kesinlikle bozulmamıştır.

Camotes Adaları

Cebu’nun parçası olan Camotes, dört adadan oluşan bir gruptur. Camotes Adası’nda hala İspanyol dönemine ait arkeolojik buluntular ortaya çıkmaktadır. Doğal havuzlar, eşsiz plajlar, şelaleler ve güzel bir göle ev sahipliği yapmaktadır.

Malapascua Adası

Malapascua Adası Cebu’nun kuzeydoğu ucunda yer alan Malapascua Adası, dalış, yüzme ve şnorkelli yüzme için mükemmel kristal berraklığında sulara sahip parlak beyaz kumlu plajlarla çevrilidir. Ada, Filipinler’deki en iyi köpekbalığı dalış noktalarından biri olarak bilinir ve Beyaz Uçlar, Siyah Uçlar, Bambu, Hemşire, Kedi, Çekiçbaşlar ve muhteşem ancak nadir Thresher köpekbalıkları gibi çok sayıda türü kendine çeker. Malapascua’daki Monad Shoal, muhteşem kuyruğu gövdesi kadar uzayan Harmancıların günlük olarak yakından izlenebildiği dünyada bilinen tek yerdir.

BADIAN ADASI

Badian Adasıda, Cebu Şehri’ne 3 saat uzaklıktadır ve beyaz kumlu plajı, tatil köyü aktiviteleri, spa uygulamaları, güzel mercan resifleri ile ünlü masmavi lagünü ve nefes kesen doğal güzelliklerin diğer noktalarına sahiptir.

Olango Yaban Hayatı Koruma Alanı Olango Adası, ülkede şimdiye kadar bulunan en büyük göçmen kuş yoğunluğunu desteklemektedir. Göç, kuşların Sibirya, Kuzey Çin ve Japonya’daki üreme yerlerinden başlar. Olango Adası, büyük bir yakıt ikmali istasyonu ve aşırı kışlama alanı olarak kullanılıyor ve bu da onu mükemmel bir kuş gözlemci cenneti yapıyor.

Carcar şehri Cebu şehrinin yaklaşık 40 kilometre güneyinde yer alan Carcar, büyük antika konutlar, karmaşık dantelli ahşap işçiliği ile dekore edilmiş ilginç evler, heybetli bir kasaba plazası ve St. İskenderiye.

Moalboal Cebu şehrinin 89 kilometre güneybatısında yer alan bu ada, kısa beyaz kumlu plajlar ve tüplü dalış için zengin deniz yaşamı sunmaktadır. Pescador Adası çevresindeki su, mükemmel bir dalış alanı olarak dikkate değerdir. Panagsama Plajı’ndan (Moalboal’a 2,5 km uzaklıkta) mercanların, anemonların, süngerlerin ve parlak renkli resif balıklarının olağanüstü manzarasına dalabilirsiniz.

Mactan Adası

Sumilon Cebu’nun güneydoğu ucunda yer alan Sumilon, tüm meraklıları için favori bir dalış ortamıdır. Ülkenin ilk deniz rezervi olarak adlandırılan Sumilon Adası, gerçekten eşsiz bir dalış deneyimi yaşatmayı garanti eden yüzlerce deniz florası ve fauna türünün bir hazinesidir. Parıldayan berrak mavi sularının altında büyük mercan oluşumları çiçek açar ve onu bölgenin en muhteşem su yaşamından biri için üreme ön planı yapar.

Argao

Eyaletteki en ilginç yerlerden biri olan Argao, İspanyol ve erken Amerikan etkilerinin belirgin izlerine sahiptir. Aynı zamanda, bozulmamış beyaz kumlu plajlardan karmaşık mağara sistemlerine kadar doğal cazibe merkezlerinin payıyla da kutsanmıştır.

Danao

Danao Şehri, Camotes adalar grubunu Cebu anakarasına bağlayan büyük bir limandır. Bu nedenle, balıkçılık endüstrisi Danao’da çok canlı. Burada, yerel balıkçılar dinlenirken, gündüzleri şehrin kıyılarında sıralanan rengarenk balıkçı tekneleri bulunur. Yakın bölgelerdeki kömür madenciliği ve diğer endüstriler nedeniyle Danao, “Cebu’nun Sanayi Merkezi” olarak da bilinir.

Bantayan Adası

Bantayan, ülkedeki en çekici turistik yerlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bantayan, Cebu’nun kuzeybatı kıyısındaki muhteşem küçük bir adadır ve dinginliği ve temizliği ile ünlüdür. İnce beyaz kumlu plajları ve berrak mavi suları, hem turistler hem de yerliler için sürekli bir cazibe merkezidir ve büyük ticarileştirme ve geliştirmeden kaçınmıştır.

Camotes Adaları

Camotes, Cebu eyaletinin bir parçası olan dört adadan oluşan bir gruptur. Halkı, denizin taşıdığı bir medeniyet ve tarih kokteylinden ortaya çıktı. Camotes hala İspanyol dönemine ait arkeolojik buluntular ortaya çıkarıyor. İlgi çekici yerler arasında fevkalade güzel plajlar, doğal havuzlar, şelaleler ve bir göl bulunmaktadır.

Oslob

Cebu Şehrinden iki buçuk saatlik kara yolculuğu, Oslob şehridir. Balina Köpekbalıklarının düzenli olarak toplandığı popüler bir bölgedir. Gezginler ya bir otobüse binebilir ya da şehir merkezine özel kiralama yapabilir ve her bütçeye uygun uygun konaklama bulabilirler.

KURS ADIDERS TÜRÜ
Hızlı ESL4 Birebir Ders, 1 Grup Dersi, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
Yoğun ESL6 Birebir Ders, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
IELTSÖn IELTS, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
IELTS Garanti4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
8 Haftalık ÇalışmaTatil Hazırlığı, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi
Genç ESL6 Birebir Ders
Hafif ESL4 Birebir Ders