Search
Close this search box.

Filipinler Bohol Adası

Filipinler Bohol Adası hem plajları hem denizi hem de doğa harikası yerlere sahip oluşuyla Filipinler’in önemli adalarından biridir. Bohol Adası Filipinler’in güneyinde yer alan ülkenin en büyük onuncu adasıdır. Bohol Adası’nın şehir merkezi Tagbilaran bölgesidir ve eşsiz plajların bulunduğu Panglao Adası’na sahiptir. Bohol Tropikal bir ada olarak tarihi yerlere, beyaz kumlu eşsiz plajlara, ve meşhur Çikolata Tepeleri’ne sahip bir adadır. Filipin halkının samimi olması ve İngilizce’nin ikinci anadil olarak konuşulması kendinizi yabancı hissetmenizi engelleyecektir.

Filipinler Bohol Adası’na Seyahat Aşamaları

Türk vatandaşları 30 günlük bir vize muafiyetine sahiptir. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ise turist vizesinden faydalanarak aylık olarak vizelerini yenileyebilmektedirler. Ulaşım şehirlerarası olarak genellikle uçakla ve feribotlarla sağlanmaktadır. Fakat şehiriçi ulaşımda genelde taksiler, motor taksiler, jeepneyler ve otobüsler kullanılmaktadır.

Filipinler Bohol Adası Yemek Kültürü

Bohol Adası’nda en çok tüketilen ürünün pirinç pilavı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Bohol Adası tarlalarında özellikle pirinç üretimi yapılmaktadır. Et olarak çoğunlukla domuz eti tüketilmektedir. Filipinler’de her yemeğin yanında mutlaka pilav bulunur. Ayrıca pilavın sınırsız olduğu restaurantlar da mevcuttur.

Filipinler Bohol Adası Konaklama Olanakları

Bohol Adası’nda uygun fiyatlara apartlarda ve otellerde konaklama fırsatı elde edebilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan standard biro da kiralayabilir veya uygun fiyatlı bir hostelde hazır kahvaltının ve deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Şehir merkezindeki oteller ve apartlar sizin işinize yarayacaktır.

Filipinler Bohol Adası Gezilecek Yerler

Daha rahat ve hızlı gezebilmek, daha çok yer görebilmek için motor kiralamayı düşünebilirsiniz. Gezilecek bazı yerleri sizler için derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

  • Hinagdanan Cave
  • White Beach
  • Alona Beach
  • Blood Compact
  • Baclayon Church
  • Cohocolate Hills
  • Loboc River Cruise
  • Phyton and Butterfly Sanctuary

Filipinler Bohol Adası Yapılacak Aktiviteler

Bohol’da meşhur Filipin Masajı deneyimini tatmanızı öneririz. Tüplü dalış, eşsiz ormanlarda trekking, dağ tırmanışı, gün doğumu ve batımını izlemek, Çikolata Tepeleri ziyareti vb. aktiviteler size oldukça iyi gelecektir. Adrenalin içeren sporlarla ilgilenmek isterseniz alanında uzman ekiplerle çeşitli aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda gece hayatı Cebu kadar aktif olmasa da “Happy Hour” sayesinde belli bir saate kadar alkolünüzün ikincisi bedava olmaktadır.

KURS ADIDERS TÜRÜ
Hızlı ESL4 Birebir Ders, 1 Grup Dersi, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
Yoğun ESL6 Birebir Ders, 1 Kulüp Etkinliği, 2 Gece Dersi (İsteğe Bağlı)
IELTSÖn IELTS, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
IELTS Garanti4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi, 2 Deneme Sınavı
8 Haftalık ÇalışmaTatil Hazırlığı, 4 Birebir Ders, 2 Grup Dersi
Genç ESL6 Birebir Ders
Hafif ESL4 Birebir Ders